TTIP jako zabezpieczenie przed Rosją

Na Wyborcza.pl artykuł Piotra Kuczyńskiego “Ze strachu przed Putinem w objęcia TTIP“.

To artykuł o umowie TTIP, kolejnym po ACTA “prezencie” wmuszanym nam przez USA. Cytat z artykułu:

“Jeśli chodzi o arbitraż, to TTIP ma pozwolić korporacjom wytaczać procesy rządom przed trybunałem arbitrażowym, który nie podlega kontroli sądowej. Mówiąc wprost – koncerny będą mogły wtaczać rządom sprawy za to, że przyjęte przez te rządy prawa pozbawiły je zysku. Odszkodowania mogą być potężne.”

(więcej…)

Lokacje astrograficzne dla Celestii

Celestia jest trójwymiarowym symulatorem kosmosu, który pozwala na wirtualne latanie po całej Galaktyce i dalej. Jedną z cech programu jest możliwość zaznaczania na powierzchniach ciał niebieskich (planet, księżyców i asteroid) lokacji astrograficznych: kraterów, gór, rozpadlin itd.

Katalog nazw astrograficznych zatwierdzonych przez Międzynarodową Unię Astrograficzną jest utrzymywany na stronach Gazetteer of Planetary Nomenclature – USGS Astrogeology Science Center. Do 9 grudnia 2014 roku nadano nazwy ponad 15000 lokacjom.

Niestety, ostatnia aktualizacja Celestii miała miejsce w 2011 i w tej chwili jej bazy są mocno niepełne. Dlatego postanowiłem udostępnić aktualizację, która aktualizuje je do stanu z 9 grudnia 2014. Bazy będą aktualizowane raz na 2-3 miesiące.

(więcej…)

Dlaczego mielibyśmy wspierać banderowców?

Odkąd zaczął się kryzys na Krymie, na forach internetowych zaroiło się od komentatorów wykrzykujących, że udławimy się tą naszą pomocą dla duchowych synów Bandery, dla zasiadających w ukraińskim rządzie faszystów i antysemitów. Wkrótce potem Newsweek zidentyfikował ich jako członków rosyjskich Brygad Sieciowych i odtąd na forach trwa festiwal polowania na ruskich agentów.

Jednak – skoro ziarno wątpliwości już zostało zasiane – czy faktycznie powinniśmy pomagać ludziom, których przodkowie te 70 lat temu wymordowali dziesiątki tysięcy Polaków na Wołyniu? Dlaczego wspierać kraj, którego politycy chcą zagarnąć część naszego terytorium (bo rzekomo jest ukraińskie)?  Czytaj dalej Dlaczego mielibyśmy wspierać banderowców?

Jak polscy faszyści szkolili ukraińskie szwadrony śmierci

Janusz Korwin-Mikke podesłał nam dziś artykuł Polish Death Squads Fighting in Ukraine. CIA Covert Operation? JKM zastrzega oczywiście, że autorowi zdarza się przesadzać, ale skoro jest kimś tak inteligentnym jak przedstawiają go jego zwolennicy, to powinien zauważyć kilka rzeczy i wyciągnąć wnioski.

O co chodzi? Otóż  ten artykuł jest świetnym przykładem rosyjskiej propagandy. Czytaj dalej Jak polscy faszyści szkolili ukraińskie szwadrony śmierci