Eclipse Phase

Eclipse Phase

Eclipse Phase jest systemem RPG, którego akcja osadzona jest w odległej przyszłości, po zagładzie Ziemi. Jest to twarda fantastyka naukowa: nie ma silników szybszych niż światło, gwiżdżących w próżni laserów, obcych różniących się od Ziemian tylko głowami i tym podobnych elementów bajeczek zwanych dla niepoznaki SF.

Jest: pustka Układu Słonecznego i rozrzucone w nim habitaty uratowanych z Upadku transludzi. Transludzi, H+, ludzi ulepszonych biologicznie, cybernetycznie i nanotechnologicznie ale nie mentalnie. Wciąż zabiegają o uznanie i sławę, walczą o zasoby, idee i władzę i różnią się – różnią się bardziej niż kiedykolwiek w Dziejach.

I walcząc ze sobą w tym małym grajdołku Układu Słonecznego nie wiedzą czy aby nie zbliża się do nich już kolejna katastrofa. Taka, któa zakończy Dzieje Homo sapiens sapiens na zawsze.

Opis rzeczywistości Eclipse Phase

Akcja gry Eclipse Phase rozgrywa się za jakieś 120 lat, po wojnie ze Sztuczną Inteligencją, która zgładziła ponad 95% ludzkości. Ziemia leży w ruinie, większość cudów cywilizacji została zniszczona, państwa upadły. Niedobitki ludzi rozproszyły się po całym Układzie Słonecznym, a nawet poza niego.

Część ocalałych stara się wykuć nowy ład, eksperymentuje z nowymi ustrojami politycznymi i wprowadza w życie nowe doktryny ekonomiczne. Część idzie tam, gdzie nie był jeszcze żaden człowiek eksplorując rubieże Układu Słonecznego i egzoplanet. W odludnych zakątkach Układu różne sekty pragną zrzucić ograniczenia człowieczeństwa i zostać postludźmi. Reszta chce sobie ułożyć życie po staremu i po prostu przetrwać w niegościnnym kosmosie.

Kosmos zaś – choć już nie tak obcy jak za naszych czasów – stał się bardziej złowrogi. Pojawili się Obcy, za Wrotami czasoprzestrzennymi czekają cuda ale i śmiertelne pułapki, a w każdej chwili powrócić mogą maszyny, które sprowadziły na ludzkość zagładę.

  1. Zdarzyło się za sto lat
  2. Upadek
  3. Diaspora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *