Archiwum kategorii: Hobby

Obywatel, który się zawiesił

Skończyłem właśnie czytać książkę Rafała Kosika „Obywatel, który się zawiesił„. To zbiorek opowiadań, których akcja osadzona jest (chyba tylko poza ostatnim) w Polsce przyszłości. Już za to plus, pamiętam, że był u nas taki czas, że Polska była passe.

Plusów znajduję znacznie więcej. Przede wszystkim świetne pomysły. Czytaj dalej Obywatel, który się zawiesił

Eclipse Phase

Eclipse Phase jest systemem RPG, którego akcja osadzona jest w odległej przyszłości, po zagładzie Ziemi. Jest to twarda fantastyka naukowa: nie ma silników szybszych niż światło, gwiżdżących w próżni laserów, obcych różniących się od Ziemian tylko głowami i tym podobnych elementów bajeczek zwanych dla niepoznaki SF.

Jest: pustka Układu Słonecznego i rozrzucone w nim habitaty uratowanych z Upadku transludzi. Transludzi, H+, ludzi ulepszonych biologicznie, cybernetycznie i nanotechnologicznie ale nie mentalnie. Wciąż zabiegają o uznanie i sławę, walczą o zasoby, idee i władzę i różnią się – różnią się bardziej niż kiedykolwiek w Dziejach.

I walcząc ze sobą w tym małym grajdołku Układu Słonecznego nie wiedzą czy aby nie zbliża się do nich już kolejna katastrofa. Taka, któa zakończy Dzieje Homo sapiens sapiens na zawsze. Czytaj dalej Eclipse Phase

Harpoon: Bitwa o Hammerfest

Victoria! Victoria! Victoria! Hammerfest obronione! Siły NATO bohatersko stawiły czoła zbrodniczemu sowieckiemu reżimowi, który wydał wojnę wolnemu światu.

Siły NATO, osłabione po bitwie pod Harstadt uzupełniały zapasy w porcie Hammerfest. Dwie fregaty ocalałe z zespołu sześciu schroniły się w ustronnym porcie na północy Norwegii. Miasto zabezpieczane było tylko przez siły lokalnej samoobrony oraz kilka kutrów rakietowych plus niewielkie siły lotnicze. To ustronne miasteczko stało się jednak kolejnym po Harstadt celem ataku sił radzieckich.

16 maja 1988, tuż po godzinie 4 rano radziecka morska grupa bojowa zaczęła opływać cypel Tarhalsen na północy wyspy Soroya. Złożona była z niszczyciela klasy Sovremenny, krążownika klasy Sverdlov, fregaty klasy Krivak i kilku towarzyszących korwet.
Dzięki wielkiemu poświęceniu norwesko-niemiecko-amerykańskich sił w ramach NATO, nasza grupa bojowa zatopiła wszystkie wymienione okręty wroga a także 8 desantowców Ropucha, które transportowały wojska radzieckie do szturmu na Hammerfest. Straciliśmy jednak niemiecką fregatę Emden klasy 122, fregata USS Taylor klasy O.H.Perry została ciężko uszkodzona, strącony został jeden P-3 Orion oraz wspomniane trzy F-16A. Siła wroga wyrządziły również duże szkody w infrastrukturze obronnej Hammerfest oraz zniszczyły lotnisko Alta.

Niemniej jednak marsz sił Układu Warszawskiego na północną Norwegię został powstrzymany.

Harpoon: Wielki Bełt

15.05.1988: III Wojna Światowa rozkręca się na dobre. Na terenie Republiki Federalnej Niemiec trwa największa bitwa pancerna od czasów Łuku Kurskiego. Tymczasem bardziej na północ, w Cieśninach Duńskich trwają gorączkowe przygotowania na nadejście radzieckiej Floty Bałtyckiej – dowództwo NATO wydało rozkaz ich zaminowania. Pierwszy rzut ponad 3000 min został położony bez najmniejszego problemu. Problemy zaczęły się ledwo drugi rzut okrętów wyszedł w morze.  Czytaj dalej Harpoon: Wielki Bełt